...

Mycie elewacji, sprzątanie po remoncie – odśwież firmę pod każdym względem, także wizualnym

Tak jak oferta firmy powinna być co pewien czas odnawiana, tak samo budynek firmy zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz powinien być remontowany. Taki remont wiąże się z kosztami, ale i wszechobecnym brudem. Dlatego warto zdecydować się na usługę sprzątania po remoncie, ale i sprzątania biur. Co kilka lat warto również przeprowadzać mycie elewacji. Co warto wiedzieć na temat tych usług i jaką firmę sprzątającą wybrać?

Mycie elewacji – kiedy warto się na nie zdecydować i na czym polega usługa? 

Co kilka lat elewacja budynku wymaga odnowienia. Należy sięgnąć po środki czyszczące i myjki ciśnieniowe. W ten sposób pod odpowiednim ciśnieniem i przy zachowaniu właściwej odległości można usunąć powstałe zabrudzenia i zacieki. Nie wszystkie jednak w ten sposób można pokonać. W przypadku pojawienia się glonów, pleśni czy grzybów konieczne jest zastosowanie środków biobójczych po umyciu elewacji. Bywa, że samo mycie elewacji nie wystarcza, bo gdy pojawiają się pęknięcia tynku czy inne uszkodzenia, to trzeba je usunąć. Można po prostu odświeżyć elewację, ponownie ją malując. Prace porządkowe przy elewacji może wykonać profesjonalna firma sprzątająca dysponująca myjkami ciśnieniowymi z odpowiednim ciśnieniem roboczym. Mycie elewacji często wymaga dodatkowych środków zabezpieczających. Po umyciu konieczne jest zaimpregnowania materiału. Firma sprzątająca może zająć się zarówno myciem, jak i impregnacją, która jest sposobem na zabezpieczenie materiału przed zarastaniem glonami w przypadku kamienia  albo korodowaniem w przypadku metalu, czy też butwieniem w przypadku drewnianych elementów. Warto dodać, że myjki ciśnieniowe można wykorzystać nie tylko do mycia elewacji, ale również mycia kostki brukowej, obejścia budynku, powierzchni parkingu z uporczywych zabrudzeń, np. wyciekających olejów, a także do czyszczenia schodów zewnętrznych.        

Dlaczego outsourcing usługi sprzątania biur się opłaca i jakie prace obejmuje? 

Firma sprzątająca zwykle oferuje szeroki wachlarz usług dotyczących sprzątania nie tylko elewacji, ale i przestrzeni biurowych. Warto zdecydować się na umowę z firmą sprzątającą, bo w ten sposób można zaoszczędzić, nie zatrudniając dodatkowych pracowników sprzątających na etat. Dodatkowo ponieważ firma wystawia faktury VAT można część kosztów odliczyć od podatku. Sprzątanie biur obejmuje gruntowne mycie podłóg, przy użyciu mopów parowych, ale i odkurzaczy piorących. Pracownicy firmy sprzątającej mogą zadbać o czystość każdego stanowiska pracy. Jednocześnie w swojej pracy zachowują pełną dyskrecję i nie układają dokumentów, jeśli nie zostaną o to poproszeni. Na pewno na życzenie mogą dbać o czystość sprzętu biurowego, stosując dedykowane środki czyszczące, które nie niszczą powierzchni, a jednocześnie pozwalają usunąć brud i kurz. Opróżniają kosze i dbają o prawidłową segregację. Co pewien ustalony czas zajmują się myciem szyb i powierzchni szklanych. Utrzymują w czystości powierzchnie wspólne takie jak kuchnia pracownicza czy łazienki, zapewniają też niezbędne jednorazowe środki higieniczne. Takie usługi opłacają się nie tylko restauracjom, kawiarniom, a nawet hotelom, ale również firmom prowadzącym swoje biura w wynajmowanych przestrzeniach biurowców czy mniejszych budynków.         

Sprzątanie po remoncie może być szybkie, dokładne i efektowne  

Wśród usług warto zdecydować się także na sprzątanie po remoncie. Jeśli wnętrze zostało odświeżone, to czas jego sprzątania można znacząco skrócić. Ekipa sprzątająca ma bowiem do dyspozycji profesjonalny sprzęt taki jak odkurzacze przemysłowe, piorące, myjki ciśnieniowe, myjki do okien z teleskopowymi wysięgnikami, jezdne wózki do sprzątania, a także wszelkie środki ochrony osobistej. Szybko pozbędzie się nadmiaru pyłu, a nawet gruzu. Następnie zajmie się precyzyjnym myciem powierzchni od ogółu do szczegółu. Nawet fugi będą lśniły czystością. Szybkie, dokładne i efektowne sprzątanie po remoncie pozwoli znacznie szybciej otworzyć działalność po remoncie. Warto podpisać umowę z firmą świadczącą szeroki wachlarz usług i nie martwić się w żadnym przypadku o czystość biura.       

Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.